Byliny ozdobne
#1 #2 #3

mariusz@herbariusz.com.pl

tel. 534 771 013

Byliny ozdobne

 
 

Rośliny - Oferta » Byliny ozdobne » Skalnica zagłębiona

Skalnica zagłębiona

Skalnica zagłębiona
skalnica zaglebiona gruboszowata saxifraga cotyledon

Potrzebujesz pomocy w wyborze roślin?
Zadzwoń 534 771 013 lub
napisz mariusz@herbariusz.com.pl



Szanowni Klienci!
Nie prowadzimy sprzedaży wysyłkowej.

Na zakupy zapraszamy do naszej siedziby.

 


Dostępność: Tak /


Cena: 6 zł


Roślinę charakteryzują ząbkowane liście barwy zielonej. Najbardziej dekoracyjne są kwiaty rośliny. Pędy osiągają wysokość około pół metra i mają subtelny, biały lub delikatnie kremowy kolor.


Skalnica zagłębionaGatunek Skalnica
Skalnica zagłębionaOdmiana rośliny Zagłębiona
Skalnica zagłębionaNazwa łacińska Saxifraga cotyledon
Skalnica zagłębionaProducent Herbariusz
Skalnica zagłębionaPojemnik 1l
Skalnica zagłębionaDocelowa wysokość 30cm
Skalnica zagłębionaZapotrzebowanie na wodę Przeciętne
Skalnica zagłębionaOdporność na mrozy Wysoka
Skalnica zagłębionaWymagania słoneczne Słońce, półcień
Skalnica zagłębionaKwitnienie - okres V-VI
Skalnica zagłębionaKolor kwiatów Białe
Skalnica zagłębionaWymagania glebowe Przeciętna

Dodatkowe informacje


Skalnica zagłębiona rozpoczyna kwitnienie już na początku maja i kontynuuje je do końca czerwca. 

Skalnica preferuje gleby przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Ważne, aby podłoże było dość ubogie w wapń. Nie da się ukryć, że roślina najlepiej będzie rosła na stanowiskach dobrze nasłonecznionych. Jeżeli jednak nie mamy możliwości posadzenia jej w miejscu nasłonecznionym, wybierzmy miejsce półcieniste.

Zastosowanie

Świetnie sprawdzi się w przydomowych ogrodach, zwłaszcza tych skalnych. Polecana jest również na tereny zieleni miejskiej. Posadzona w donicach z nieco wyższymi roślinami będzie prawdziwą ozdobą balkonu lub tarasu. Do gruntu najlepiej wysadzać je zaraz po zakupieniu, na przykład wczesną wiosną.


↓     Dlaczego powinieneś zaufać Nam?


Nasze rośliny w większości są produkowane w naszej szkółce, każda z nich jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko uprawy Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy podłoża mieszanego, z dodatkiem kompostu oraz czarnoziemu.

Jakość Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób. Większość naszych roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych. Te wszystkie zabiegi są na bieżąco monitorowane przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Szkółka jest zarejestrowana we WIORIN pod nr. 22/02/9276

Obsługa Do każdego z klientów podchodzimy indywidualnie. Podczas wizyty w szkółce poza przedstawieniem samej oferty, udzielamy również porad ogrodniczych, oferujemy nieodpłatnie pomoc w aranżacji Państwa ogrodów.


↓     Rozmiary doniczek


Przewodnik po rozmiarach doniczek Większość roślin sprzedawanych przez Szkółkę Roślin Herbariusz pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki. Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm    
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5      
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

↓     Uwagi dot. roślin


Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Zapytaj o Skalnica zagłębiona ↓


Uwaga

Nie prowadzimy sprzedaży wysyłkowej

 

Skalnica zagłębiona

Cena: 6 zł

Skalnica zagłębiona

Roślinę charakteryzują ząbkowane liście barwy zielonej. Najbardziej dekoracyjne są kwiaty rośliny. Pędy osiągają wysokość około pół metra i mają subtelny, biały lub delikatnie kremowy kolor.


Gatunek Skalnica
Odmiana rośliny Zagłębiona
Nazwa łacińska Saxifraga cotyledon
Producent Herbariusz
Pojemnik 1l
Docelowa wysokość 30cm
Zapotrzebowanie na wodę Przeciętne
Odporność na mrozy Wysoka
Wymagania słoneczne Słońce, półcień
Kwitnienie - okres V-VI
Kolor kwiatów Białe
Wymagania glebowe Przeciętna